Darlington ’19

Darlington 2019

Judge: Mr M Armstrong

 

BEST OF BREED : 5579 JOHNSTONE, Mrs C & STOKES Mr C Talismanic Bag Of Tricks
Dog CC :  JOHNSTONE, Mrs C & STOKES Mr C Talismanic Bag Of Tricks
Res Dog CC :  BARBER Ms H Foxriever Picture Perfect For Blanshard
Bitch CC :  GILL & PEAKE Mesdames ML & AR Kelsmere Kasscade At Saxonholme
Res Bitch CC :  JAMES Miss T Kahawei Teal
Best Puppy :  BARBER Ms H Foxriever Picture Perfect For Blanshard
Best Veteran :  BETT Mr & Mrs D Elerrina Untouchable (Imp)

Class 2085 VD (1 Entries) Abs: 0
1st:  BETT Mr & Mrs D Elerrina Untouchable (Imp)

Class 2086 MPD (3 Entries) Abs: 1
1st:  MERCER, Miss C & THOMAS Miss L A Foxriever Star Tribute To Stormacre
2nd:  TARELLI Mr & Mrs R M & W Firecurl Some Like It Hot At Tarockwood (ai)

Class 2087 PD (2 Entries) Abs: 0
1st:  BARBER Ms H Foxriever Picture Perfect For Blanshard
2nd:  MERCER, Miss C & THOMAS Miss L A Foxriever Star Tribute To Stormacre

Class 2088 JD NO ENTRIES

Class 2089 YD NO ENTRIES

Class 2090 PGD (3 Entries) Abs: 1
1st:  JOHNSTONE, Mrs C & STOKES Mr C Talismanic Bag Of Tricks
2nd:  TARELLI Mr & Mrs R M & W Hunters Pride Jurajska Gwiazda At Tarockwood (Imp

Class 2091 LD (4 Entries) Abs: 0
1st:  HALL Ms D A Kandrelli Black Winged Kite Over Ghilgrange
2nd:  MAHON, Miss M V & HUNNS Mr J Curlabull New York Jet Sh.CM
3rd:  BARBER Ms H Pepperiever Pheasants Eye Over Blanshard
Res:  LACEY Mr B & Mrs E Fleetpaw First Officer

Class 2092 OD (3 Entries) Abs: 0
1st:  PHILLIPS, Mr H R & Mrs G & HARRIS Mr W C Sh Ch Laguna Love Desmond at Gladrags (Imp)
2nd:  STEPHENS Mr J & Mrs M B Sh Ch Brightmeadow Never Say Die JW Sh.CM
3rd:  MERCER, Miss C & THOMAS Miss L A Elkysar Black Arrow Over Stormacre

Class 2093 VB (2 Entries) Abs: 2

Class 2094 MPB (2 Entries) Abs: 0
1st:  BATLE HUNTER, BATLE, TODD, & RAHMAN Jeweller’s Pride Jurajska Gwiazdz
2nd:  CLAYTON Mrs J Firecurl Georgie Porgie

Class 2095 PB (1 Entries) Abs: 0
1st: 5585 MERCER, Miss C & THOMAS Miss L A Tyneside’s My Heart Will Go On To Stormacre (Imp USA)

Class 2096 JB (1 Entries) Abs: 0
1st: JAMES Miss T Kahawei Teal

Class 2097 YB (1 Entries) Abs: 0
1st: JAMES Miss T Kahawei Teal

Class 2098 PGB (2 Entries) Abs: 0
1st:  JACQUES Mr M & Mrs M A Curlabull Northern Dancer RL2ex
2nd:  LACEY Mr B & Mrs E Fleetpaw Reach For The Stars

Class 2099 LB (4 Entries) Abs: 2
1st: GILL & PEAKE Mesdames ML & AR Kelsmere Kasscade At Saxonholme
2nd:  CLAYTON Mrs J Gamesmere Dancing Queen At Firecurl

Class 2100 OB (2 Entries) Abs: 0
1st:  PHILLIPS Mr H R & Mrs G Gladrags Cream In My Coffee
2nd: PERKINS Mr B J & Mrs S M Sh Ch Kelsmere Kass Of Tengore